Drakaria je říše temné magie, kde čtyři království draků rozprostírají svou moc nad znetvořenou, tajemnou krajinou. Každé z království je zcela odlišné, ale všechny spojuje temná a gotická atmosféra, v níž vládne síla magie, krve a smrti. Příroda je zde divoká a nehostinná, krajina postrádá jakýkoli náznak světlého dne, protože nad celou říší visí zlověstná obloha.
Obloha nad Drakarií je temná a neproniknutelná. Její barvy se mění, od hluboké černé po rudou, fialovou a stříbrnou. Měsíc je vždy fialový a červený, svítí na tuto zemi s podivně krvavým leskem, jenž vrhá tajemné stíny na krajinu. Hvězdy jsou temné, fialové, bílé nebo šedé, a občas se zdá, že se pohybují, jako by byly živými bytostmi, jež sledují dění na zemi. Celý nebeský prostor je pokryt jemným závojem mlhy, která znejasňuje hranice mezi nočním nebi a zemí.
Krajina
Krajina je plná temných lesů s černými stromy, jejichž větve jsou propletené a kroucené, jako by byly zkroucené do podoby koster. Půda je tmavá, pokrytá starými, umírajícími rostlinami, a v mnoha oblastech se zdá, že život samotný pomalu vymírá. V dálce se tyčí hory, jejichž vrcholky se ztrácejí v mlze a temnotě, obklopené strašidelnými a rozpadlými ruinami starobylých měst a hradů.
Drakaria je země, kde se zastavil čas pod tíhou magie, krve a smrti. Věčně zahalená temnou oblohou, jejíž barvy se mění jako nálady samotných bohů – od hluboké černi až po fialový opar a krvavě rudé záblesky – působí tato říše jako noční můra přetvořená v realitu. Obloha nikdy neprozrazuje den ani úsvit; místo slunce vládne fialový a rudý měsíc, jehož studené světlo vrhá na zemi dlouhé, tiché stíny. Mlha nikdy nezmizí – plazí se mezi stromy, protéká mezi věžemi, skrývá tváře těch, kteří zůstali příliš dlouho. Hvězdy jsou živé a pohybují se pomalu, jako by pozorovaly každého tvora, který se odváží pozvednout zrak.
Krajina je divoká a neklidná. Lesy s černými kroucenými stromy připomínají ruce mrtvých, které se snaží vyškrábat ze země. Hora za horou se tyčí do mlhy, z nichž mnohé nesou trosky starověkých hradů – některé zarostlé liánami, jiné stále čnící k nebi jako výsměch času. Na planinách se rozkládají krvavé řeky, mrtvá jezera a pole, kde květiny nikdy nekvetou, jen umírají. Celou říši obývají čtyři prastaré dračí rody, z nichž každý ovládá své království, a každé z těchto království má vlastní tvář, ale všechny dýchají stejnou gotickou temnotou.
V Kostusu, zemi smrti a kostí, krajinu tvoří pahorky poseté lebkami a údolí vyplněná pozůstatky dávných tvorů. Hlavní hrad Grovekhar, vytesaný z obřích bílých kostí, se tyčí na okraji hluboké propasti, jejíž dno je zahaleno mlhou. V jeho síních visí lustry z žeber a klenby nesou sloupy tvořené páteřemi pradávných nestvůr. V trůnním sále hoří plameny bez tepla – světlo je zde jen iluzí. Město Mourathien se rozprostírá kolem hradních hradeb, s úzkými uličkami mezi kostěnými domy, s katedrálami, jejichž okna jsou ze zčernalého skla a zvony zní jako sténání mrtvých. Na náměstí stojí věž smrti – orloj, jehož ručičky jsou z prstů a ukazují čas jen těm, kteří již zemřeli.
V mrazivém Ledtusu vládne věčný led a modravé ticho. Hrad Vireldan je zasazen do ledovcové stěny – jeho stěny tvoří vrstvy prastarého ledu, v nichž jsou uvězněny stíny a tváře těch, kteří zradili ledový řád. Sál je vyzdoben rampouchy, které vydávají tóny, když po nich přejde dech magie. Vzduch je zde tak chladný, že i dech se mění v krystaly. Caelvorn, město pod ledem, září modrým světlem z ledu samotného. Domy připomínají obelisky a věže, z nichž stékají zamrzlé slzy. V srdci města se nachází Chrám Zrcadel – chrám, kde stěny z ledu odrážejí nejen obraz, ale i vzpomínky, lži a skryté touhy.
Krevokus je říší temné vášně a rituálů. Rudá barva je zde všudypřítomná – v řece, která proudí skrze město Noctherra, ve stromech, které kvetou jako rány, i v zemi, která pulzuje jako živé tělo. Hrad Kalzareth je monumentální, jeho černé věže jsou spojeny řetězy, po nichž stéká rudé světlo. V nitru hradu se nachází Obětní dvorana – kruhová síň obklopená sloupy, mezi nimiž proudí krev přímo z rituálních studní. Město Noctherra dýchá skrze hudbu – temné chóry se nesou ulicemi, svíce rudě planou na každém rohu a sochy starých bohů drží poháry plné krve. Uprostřed města stojí Velká amfiteátra, místo starých obětí i současných slavností, kde krev a magie tančí bok po boku.
Hvězdokus je království z jiného světa. Vše zde svítí slabým, éterickým leskem. Noční krajina není nikdy temná, ale září jako vesmír sám. Hory se ztrácejí v mlžném záření hvězd, které se snášejí dolů jako sněhové vločky. Hrad Noctherin se tyčí na vrcholu hory, jeho střechy jsou pokryty stříbrnými šupinami, které odrážejí hvězdy nad sebou. Uvnitř září podlaha jako noční nebe, a klenby sálů připomínají galaktické spirály. Nyxgrave, město pod hvězdami, je postaveno z kamene, stříbra a měsíčního kovu. Jeho věže jsou poseté runami a město samo se v noci pohybuje, mění svou podobu podle hvězd. Hlavní chrám – Svatyně Věčných světel – je místo, kde neexistuje čas, kde se sny spojují s realitou a kde draci mluví jazykem samotných hvězd.
Celkové prostředí
Celkové prostředí říše je silně gotické, plné temnoty, tajemství a nebezpečí. Města jsou postavena z černého kamene a kovu, s vysokými věžemi, které se ztrácejí v mlze. Ulice jsou klikaté a úzké, osvětlené pouze slabým, krvavým světlem, které vyzařují staré lucerny. Každý krok na zemi je prosycen magií a temnou energií, která křičí z každé skuliny a každé ruinované struktury. Je to místo, kde se smrt, magie a neznámé síly prolínají, a každé království je jako jiný svět, kde vládnou různí draci – ti, kteří jsou zrozeni z kostí, ledu, krve a hvězd.
Drakaria je říší, kde nic není jisté, a kde i samotné draky je třeba se bát. Je to místo, kde se tajemství a moc setkávají a vytvářejí nezapomenutelnou a děsivou krajinu.
Čtyři království draků:
Království Kostus – Rod Kostdracus
V království Kostus, domově Kostdracus, je krajina zdevastovaná a mrtvá. Hory a údolí jsou plné obřích kostí, z nichž některé byly použity k vytvoření ohromujících paláců a pevností. Zdi těchto paláců jsou vytesány z bílých kostí, které se lesknou v měsíčním svitu. Tato království je vládnuto draky, kteří jsou nositeli síly smrti a kostí. Jejich vzhled je děsivý, protože se mohou změnit do podoby člověka, ale jejich oči a pokožka stále prozrazují jejich děsivou drakou podobu.
Hlavní hrad Grovekhar – Trůn z ticha a kostí
Na vrcholu temného útesu, zahalený v mlze, se tyčí Grovekhar – hrad postavený ze zčernalého kamene, který pohlcuje světlo, a dračími kostmi, co tvoří jeho nejvzácnější architektonické prvky. Kosti nejsou surové ani krvavé – jsou očištěné časem, vybělené do perleťově šedé, zabudované do kleneb, oblouků a rámů dveří jako posvátné nosné linie, ozdoby i výstraha.
Masivní brány z dračích žeber se otevírají do chodeb, které dýchají chladem věků. Věžím dominují dračí lebky proměněné v groteskně krásné arkýře, z nichž hledí ticho – ne smrt jako konec, ale vědomí proměny a návratu k původu. Zdi v sobě nesou stopy popela a ticha, jako by nasákly pamětí padlých draků.
Hlavní prostory hradu Grovekhar
Trůnní síň Tichého nářku
Rozlehlá síň, kde žebra prastarého černého draka tvoří stropní oblouky a jeho kosti lemují stěny. Podlaha z leštěného černého obsidiánu odráží světlo svící v kovových držácích ve tvaru dračích spár. Trůn není honosný – je z černého kamene s opěrkami z dračích klíčních kostí, jako by byl vytesán ze samotného těla padlého strážce.
Síň Zrcadel konečnosti
Tichá komnata, jejíž stěny pokrývají černá zrcadla orámovaná křídly z kosti. Ta nezobrazují tvář, ale myšlenku – odraz duše, přetavený dračími sny. Uprostřed stojí nízký podstavec z lebky dračího mláděte, na němž leží artefakt zvaný Okno beze dnů – kulaté zrcadlo bez odrazu.
Knihovna Bezhlasých svitků
Tisíce svitků a knih vázaných v černé kůži a kovu, uložené v policích z leštěných kostí. Strop tvoří spirálovitý výplet páteře několika obrovských draků, které se proplétají jako ochranný znak vědění. Každý krok po podlaze z temného dřeva zní tlumeně, jako by samotný prostor bránil příliš hlasitému pohybu.
Katakomby Dračí paměti
Dlouhé chodby, kam se sestupuje po schodech obložených pláty černých dračích šupin. V každé výklenku spočívá kostra draka v klidné pozici, obklopená svítilnami, které místo plamene vyzařují jemný bílý dech. Jsou to svatyně – památníky existence, ne hroby.
Síň Stínů posledního dechu
Srdce rituálů a slibů – tichá, tmavá hala s jediným sloupem z dračí páteře, kolem nějž krouží lehce stoupající mlha. Stěny jsou pokryty tenkými úlomky černých dračích šupin, jež zachycují světlo a odrážejí jej jako vodní hladina. Zde se uctívá smrt jako přerod, ne jako konec.
Věže Dračích očí
Věže vybudované z černého kamene a zakončené dračími lebkami hledícími do dálky – oči vykládané měsíčním kamenem, který slabě září. Každá věž slouží jako strážní místo i pozorovatelna mlhy, která halí okolí jako závoj starých tajemství.
Chodba Mlčenlivých kroků
Propojuje hlavní části hradu a je tvořena souvislou řadou oblouků z dračích křídel – kostěné nosné prvky lemují strop. Každý oblouk nese vyrytý symbol jednoho padlého draka. Ticho zde není prázdné – je hluboké, uctivé, chráněné.
Mourathien – Město pod dračími stíny
Mourathien, hlavní město říše draků, se rozprostírá v hlubokém údolí obklopeném skalními hřebeny, na jejichž vrcholcích bdí kamenné dračí sochy – každá jiná, každá pojmenovaná podle padlého prastarého draka. Město působí jako tichá svatyně, jež dýchá věčností. Vše je zde laděno do odstínů černé, šedé, tmavě fialové a stříbrné, s ornamenty připomínajícími dračí šupiny, křídla a lebky.
Domy jsou postaveny převážně z tmavého kamene, střechy mají špičaté, zdobené gotickými hroty a věžičkami. Ulice jsou vydlážděné černým čedičem a lemované lampami se stříbřitým plamenem – dračí dech, který svítí bez ohně. Celé město je prostoupené pomalým rytmem, působí, jako by se v něm čas zpomalil. Ticho zde není hrozivé – je posvátné.
Hlavní místa Mourathienu
Náměstí Ztracených křídel
Centrální náměstí města. Uprostřed se tyčí monument z černého obsidiánu ve tvaru roztažených dračích křídel. Je to památník všem dračím bytostem, které padly ve válkách či rituálních obětech. Lidé i draci zde přicházejí pokleknout, ne aby truchlili, ale aby vyjádřili úctu.
Chrám Dechu
Největší svatyně města, věnovaná poslednímu dechu – okamžiku mezi životem a smrtí. Stěny chrámu jsou z hladkého stříbrno-šedého kamene a ve vitrážích se zrcadlí výjevy dračí smrti a znovuzrození. Zvon chrámu nevydává zvuk – při úderu místo toho celým městem projede chladný závan, jako připomínka pomíjivosti.
Knihovna Stínů
Záhadná knihovna přístupná jen vyvoleným. Fasádu tvoří křídla zkamenělého draka a uvnitř jsou svitky zapsané na dračích blankytech – pergamenech z vnitřní vrstvy šupin. Obsahují nejen historii, ale i sny a myšlenky mrtvých draků. Stráže knihovny nosí tmavé roucha bez znaků, jejich oči jsou zakryté stříbrnými páskami.
Most Šeptajících kostí
Kamenný most vedoucí přes tichou černou řeku, jejíž hladina odráží jen mrtvé. Zábradlí je tvořeno propojenými kostmi mladých draků, a legenda říká, že v tichu lze slyšet jejich poslední slova. Most je posvátným místem přechodu – odděluje obyčejnou čtvrť od staré části města.
Čtvrť Pochmurných oblouků
Obytná část města. Domy jsou vysoké a štíhlé, s černými okny, ozdobenými kovovými ornamenty připomínajícími dračí šupiny. V noci se z oken odrážejí světla lamp jako očima pozorující stíny. Zde žijí učenci, archiváři a potomci dračích služebníků.
Věž Sedmi pohledů
Nejvyšší věž města, sloužící jako observatoř, ale i orákulum. Sedm úrovní, každá obrácena k jinému směru, symbolizuje sedm aspektů smrti a paměti. Z vrcholu je možné vidět siluetu hradu Grovekhar v dálce. Každá noc zde začíná tichým rituálem dýmu a stínu.
Tržiště Spících těl
Nejde o tržiště živých – je to místo, kde se vyměňují artefakty z dračích kostí, šupin, dechu a snů. Každý předmět je označen stříbrným znakem, aby nesl kousek své minulosti. Atmosféra je tichá, ale nabitá magií – smlouvy se zde uzavírají šeptem.
Království Ledtus – Rod Leddracus
V království Ledtus, domově Leddracus, je krajina zahalena věčnou zimou. Zdejší hory jsou pokryty sněhem, ale i ledovými jezery, které nikdy neplápolají, ale místo toho se jeví jako mrtvá, zamrzlá krusta. Ledovce se tyčí nad městy, které byly vytesány do hor. Města jsou tvořena z ledových a sněhových bloků, jejichž struktury vytvářejí mrazivý dojem. Měsíční svit je zde modrý, a když se podíváte na oblohu, polární záře vytváří záhadné, mystické vzory. V království Ledtus je stále chladno, a vzduch je prosycen mrazivou magií, která vytváří iluzi, že každý krok by mohl být poslední.
Hrad Vireldan – Ledový trůn severu
Vireldan se tyčí nad zamrzlým jezerem jako noční přízrak – jeho černé věže se zvedají k nebi jako zkamenělé plameny a jejich špičky proráží mraky, ze kterých věčně padá jemný sníh. Postaven z černého leštěného kamene a ledu, jenž nikdy netaje, hrad září v měsíčním světle chladným, stříbřitým leskem. Každý parapet je vyřezán do tvaru dračích křídel a chrliče, připomínající zkamenělé dračí hlavy, hlídají ticho zimního království.
Brány hradu jsou vysoké a těžké, z temného železa, vykládané ledovými runami a vyrytými scénami dávných bitev mezi draky a lidmi. Zámky se neotevírají klíčem, ale krví královského rodu.
Hlavní místa hradu Vireldan:
Ledový trůnní sál – Síň dračích srdcí
Rozlehlá síň s klenutým stropem podpíraným sloupy ze stříbřitého ledu. Na konci sálu stojí samotný Ledový trůn – vytesaný z jednoho kusu prastarého ledového krystalu, v jehož jádru jsou uvězněny záblesky dračích očí. Na stěnách visí těžké tapisérie s výjevy draků, jejichž oči se zdají sledovat každého, kdo projde. Mramorová podlaha odráží světlo svící jako zrcadlo a v sále stále vane chladný vítr, i když okna zůstávají zavřená.
Věž Soumraku – Stráž věčnosti
Nejvyšší věž, z níž je možné dohlédnout až za hranice ledových plání. Nachází se zde observatoř, kam se uchylují mágové rodu Vireldan, aby pozorovali nebe a naslouchali šepotu věků. Věž je lemována zmrzlými vinicemi a stříbrnými rampouchy, které cinkají ve větru jako ztracené hlasy duchů.
Krypta Spálených křídel
V hlubinách hradu se rozprostírá krypta, kde odpočívají padlí draci a členové rodu Vireldan. Chodby jsou lemovány dračími lebkami a urnami se střípky jejich šupin. Oheň tu nikdy nehoří – jen magický chlad modrého světla osvětluje cestu. Říká se, že kdo zde příliš dlouho zůstane, slyší dračí dech ve stínech.
Zimní zahrada – Skleník věčné noci
Skleněné klenuté sídlo v zadní části hradu, pokryté zvenčí tenkým ledem. Uvnitř roste podivuhodná sbírka ledových květin, jejichž okvětní lístky zpívají, když na ně dopadne sníh. Návštěvníky zde vítají křišťáloví motýli a sněhoví ptáci – ztělesněné magické bytosti, jež chrání tajemství zahrady.
Dračí kruh – Nádvoří volání
Kruhové nádvoří uprostřed hradu, obklopené runovými pilíři. V jeho středu se nachází obří runový kruh vytesaný do ledu – místo, kde byli kdysi vzýváni draci. Když sem vstoupí potomek pravé krve, kruh se rozzáří a vzduch se naplní vlnou pradávné síly.
Caelvorn – Srdce Ledového Království
Ztracený mezi zasněženými horami a pokrytý věčnou mlhou, město Caelvorn vypadá jako zjevení z dávné pohádky či noční můry. Je postaveno z tmavého kamene, ledového mramoru a železa, s vysokými věžemi, gotickými oblouky a vitrážovými okny, která se třpytí jako drahokamy v bledém světle polární záře. Vzduch je chladný a tichý, nesený jen zvukem zvonů z věží a občasným třepotem křídel — neboť draci v tomto městě nejsou jen legendou.
Střechy domů jsou špičaté a pokryté stříbřitým námrazovým sklem, ulice jsou dlážděné černým leštěným kamenem, který vypadá jako zrcadlo – často v něm obyvatelé spatřují nejen svůj odraz, ale i stíny minulosti.
Hlavní místa města Caelvorn:
Zimní Citadela
Monumentální palác královské rodiny. Věžice připomínají zledovatělé dračí drápy, stěny jsou poseté rytinami draků a runami starého jazyka. Uvnitř hoří modré plameny, které hřejí pouze vyvolené. Trůnní sál je vytesán do ledu – uprostřed stojí Trůn Zmrzlé krve, na němž vládne dračí královna či král.
Chrám Dračího Dechu
Gotický chrám zasvěcený ledovým drakům. Strop tvoří skleněná kupole, pod níž visí obří dračí kostra ze stříbra a skla. Kněží nosí pláště z bílého sametu a kovářský popel – připomínku dávného spojení s draky.
Náměstí Mrazivého Soumraku
Hlavní náměstí města, kde se konají rituály, soudy i tichá shromáždění při nových zimních slunovratech. Uprostřed stojí socha prastarého draka Vyrmurela, údajně prvního Strážce Ledových plamenů.
Sídlo Strážců Ledového Svitu
Tvrz rytířského řádu, který chrání město i dračí svatyně. Temná stavba s věžemi jako zuby obrněného netvora, v jejím nitru hoří věčný modrý oheň v runovém kruhu. Je zde knihovna zakázaných svitků a výcviková síň se stříbrnými zrcadly.
Zmrzlé tržiště
Otevřená tržiště mezi ledovými sloupy, kde se prodávají krystaly, dračí šupiny, alchymistické elixíry a prastaré artefakty. Kupci mají stánky z černého železa, často zahalené do par zmrazujících kadidelnic.
Most Tichých Křídel
Most vedoucí přes propast pokrytou věčnou mlhou, kde se říká, že duše padlých draků šeptají poutníkům. Na noc ho osvětlují lampy se světlem uvězněných hvězd.
Království Krevokus – Rod Krevdracus
Království Krevokus, domov Krevdracus, je království naplněné krví a vášní. Celá krajina je ohraničena krvavými řekami, které protékají temnými údolími a zasahují do lesů a planin. Půda je stále zabarvena do tmavě červené barvy, a samotné stromy jsou pokryté rudými listy. Hory jsou plné obřích krvavých kráterů, kde se konají krvavé rituály a oběti, které poskytují sílu vládnoucím drakům. Zdejší města jsou postavena z černého kamene a jsou osvětlena krvavě červeným světlem, jež z nich vyzařuje z magických krystalů. Celá krajina je poseta ruinami starověkých paláců a hradů, které vyzařují silnou temnou magií.
Hrad Kalzareth - Krvavé srdce draků
Hrad Kalzareth se tyčí na vysokém skalním masivu uprostřed temného království, obklopen černým jezerem, jehož hladina je rudá jako krev při měsíčním svitu. Jeho stavba je z těžkého, lesklého kamene, černého jako uhel, s rudým žilkováním – jako by byl sám kámen živý a pulsoval starou magií. Špičaté věže propichují mlhu jako jehly, každá zdobená železnými ornamenty ve tvaru dračích křídel, plamenů nebo očí.
Zdi jsou pokryté tmavými liánami a kovovým dekorem, v oknech jsou barevné vitráže s výjevy dračích bohů a krvavých bitev. Z každého okna visí těžké rudé závěsy, a v nočním tichu je slyšet vzdálené kapání vody, jako by hrad sám plakal. Ze střech visí zrezlé řetězy a zvonky, které se rozezní pouze, když se blíží něco z jiného světa.
Hlavní místa hradu Kalzareth:
Trůnní sál
Je srdcem Kalzarethu – vysoký, chladný, obklopený stíny. Obrovský lustr ze železa, kostí a krvavého skla visí ze stropu jako oběť drakům. Podlaha z černého mramoru protkaného červenými pruhy připomíná řeku krve. Trůn stojí na vyvýšeném podstavci, vyřezaný z dračího dřeva a obložený rudým sametem. Za ním plane věčný plamen – tichý, rudý, živý.
Knihovna Kalzarethu
Se nachází v západním křídle. Je to temný labyrint z polic a svitků, kde mezi regály bzučí magická světla a knihy šeptají samy mezi sebou. Jsou zde zakázané svazky psané krví, pergameny z dračí kůže i prastaré mapy dávno ztracených království. Vzduch voní po prachu, vosku a něčem, co připomíná vyschlou krev.
Věže nočních hlídek
Jsou obsazené strážci bez tváří, v černých zbrojích, kteří nikdy nemluví. Z těchto věží je vidět na celé království – pole zčernalé popelavým deštěm, prázdné vesnice, kostry stromů. Každá věž je spojena s hlavním tělem hradu úzkými mosty, po kterých fouká ledový vítr nesoucí ozvěnu dračích řevů.
Chrám krve
Stará svatyně pod hradní kaplí – je vytesán přímo do skály. Je plný rudých svící, lebek, železných trnů a nástěnných reliéfů znázorňujících oběti drakům. Na oltáři leží prastarý meč, o němž se říká, že pil krev samotného nebeského draka. Toto místo je tiché, zlověstné, ale plné moci.
Sklepení a žaláře
Se nacházejí hluboko pod hradem, vlhké, zarostlé plísní a naplněné šepoty. Zde se zamykají ti, kteří se provinili proti krvi – a ti, kteří nesou v sobě něco, co nesmí uniknout. Mříže jsou z černého železa, zdi pokryté starými runami a kouzly, jež zabraňují útěku i smrti.
Komnaty vládce Kalzarethu
Jsou zdobené hedvábím, tmavými tapiseriemi a drakem vyrytým na každém nábytku. Lůžko má nebesy ze stínů a závoje z rudého sametu. Krb hoří plamenem, který nemá barvu – jen teplo a vůni spálených snů.
Kalzareth není jen hrad. Je to bytost z kamene a krve. Dýchá, bdí a pamatuje. Každý, kdo vstoupí, zanechá kousek duše v jeho zdech – a nikdy neodejde docela.
Město Noctherra - Krve, ohně a stínů
Město Noctherra je srdcem krvavé říše draků, kde se temnota, oheň a krev mísí v jedinečné harmonii. Leží v hlubokém údolí obklopeném pohořím Krvavé mlhy, jehož vrcholky se ztrácejí v temné mlze, jež zahaluje celou krajinu. Noctherra je postavena z černého kamene, jehož chladná a nekompromisní tvář dominuje všemu v okolí. Město je lemováno krvavými řekami, které se vinou mezi ulicemi jako serpentinové hady, jejichž voda je temně červená, podobná čerstvé krvi, a šumí, jakoby sama nesla magii draků. Na okrajích města se nacházejí krvavá jezera, jejichž hladina je neklidná a mírně zčeřená, jakoby pod nimi spali samotní draci.
Ulice města jsou tiché a šeré, protkány starými budovami s vytesanými symboly a runami, které zaručují bezpečnost a ochranu před cizími zrakem. Noctherra je známa svou okázalou architekturou – vysoko zdobené černé věže se zlatými okny a vysoké portály, které slouží nejen jako domovy pro vládnoucí elity, ale i pro samotné draky, jejichž síla se v těchto zdech zhmotňuje. Krvavé zahrady, které se táhnou kolem městských paláců, jsou posety černými růžemi, jejichž okvětní lístky se krví barví s každým nádechem vzduchu. Krvavé stromy a rostliny v zahradách na první pohled vypadají jako nástroj pro rituály, ale v hlubokých kořenech těchto rostlin se ukrývá starodávná magie.
Hlavní místa města Noctherra:
Katedrála Krve a ohně
Katedrála Krve a ohně je ohromující stavba, která dominuje středu města. Její černé kamenné stěny jsou pokryté krvavými runami, z nichž neustále vyzařují magické plameny. Uvnitř katedrály jsou oltáře, na kterých se konají krvavé oběti, jež slouží k posílení draků a jejich magie. Stěny katedrály se chvějí pod tlakem rituálů a vládnoucí síly, a její obrovské věže sahají až k nebi, jakoby toužily po kontaktu s nebeskou krví.
Most Krvavé oběti
Most Krvavé oběti je vytesán z černého kamene a spojuje město Noctherra s ostatními částmi říše. Po mostě se táhnou krvavé pruhy, které připomínají stopy, jež zanechávají oběti rituálů. Tento most není jen fyzickým spojením mezi oblastmi, ale také magickým, protože každý, kdo přes něj projde, musí nechat část své krve jako oběť drakům. V noci je most osvícen červenými lampami, jejichž světlo připomíná tekoucí krev.
Tržiště Krvavých svitků
Tržiště Krvavých svitků je nejživější částí města, kde se obchoduje s tajemnými magickými artefakty a zakázanými svitky. Každý svitek na tomto tržišti je napuštěn krví draků a obsahuje kouzla a zaklínadla, která mohou změnit osud každého, kdo je používá. Uličky tržiště jsou plné temného obchodu, tajemných osobností a zaklínadel, která visí ve vzduchu jako neslyšitelné šepoty.
Náměstí Krvavých křídel Náměstí Krvavých křídel je centrum veřejných rituálů a bitvových ceremonií. Uprostřed náměstí stojí obrovská socha draka, z jejíchž křídel stéká neustále tekoucí krev. Náměstí je místem, kde se každoročně konají krvavé soutěže a slavnosti, které oslavují vítězství a sílu draků. Lidé zde slaví temné a krvavé zvyky, a vždy je přítomna vůně kouře a plamenů, které vrhají stíny na zdejší kamenné dlažby.
Ulice Stínů a krve
Ulice Stínů a krve jsou známé svým neklidným a nebezpečným charakterem. Zde se pohybují temní obchodníci, pašeráci a jednotlivci, kteří se oddávají zakázaným magickým praktikám. Ulice jsou osvětlovány slabými červenými lucernami, a mezi stíny, které zde panují, lze cítit těžkou atmosféru magických bytostí, jejichž krve je tady víc než dost.
Hřbitov Krvavé záře
Hřbitov Krvavé záře je místem posledního odpočinku pro ty, kteří padli v bitvách nebo obětovali svou krev drakům. Na tomto hřbitově se nacházejí hroby pokryté krví a záhadnými symboly, a nad nimi se tyčí temné sochy, které neustále vydávají slabé červené světlo, jakoby duše těch, kteří zde odpočívají, stále oživovaly tuto zemi.
Hory Krvavé mlhy
Hory Krvavé mlhy jsou nedaleko města a vyzařují z nich magické výboje a temné záře. V těchto horách žijí draci, kteří čerpají svou sílu z krvavé země pod nimi. Mlha, která je zahaluje, obsahuje zbytky starých, krvavých rituálů a magie. Na těchto horách lze cítit přítomnost draků, kteří se v této oblasti ukrývají, a zůstávají tady v poklidu, dokud je někdo nevyzve k boji.
Království Hvězdokus – Rod Hvězddracus
Království Hvězdokus, domov Hvězddracus, je království propojené s hvězdami a vesmírem. Je to říše, kde se snoubí magická síla hvězd a tajemství noci. Tato země je plná vysokých hor, jejichž vrcholky jsou zakryty mračny a hvězdnými paprsky, které se zde pohybují, jako by byly živými bytostmi. V noci je krajina osvětlena magickými světly, které vyzařují z kamenů a krystalů. Na obloze se táhnou silné pruhy hvězdné záře, která vytváří dojem, že celá krajina je živá a pulzující. Stromy v tomto království mají hvězdné koruny a jejich větve svítí slabým, éterickým světlem. Města jsou postavena z kamene a kovu, přičemž vše je zdobeno magickými symboly a runami.
Hrad Noctherin – Prastaré sídlo hvězdných draků
Noctherin se tyčí na samotě mezi mlžnými vrcholy astrálního pohoří, kde se země dotýká nebes. Z dálky připomíná kus noční oblohy, který se zřítil na horu – jeho temné věže září jemně jako souhvězdí, měnící se s pohybem oblohy. Stavba je tvořena z aetheritu, kovu utkaného ze zmrzlého světla hvězd, a obklopena tichou aurou, jež zpívá jen těm, kdo v sobě nesou dech vesmíru.
Noctherin není dílem rukou, ale vůle. Vznikl ve chvíli, kdy první hvězdný drak otevřel oči a vydechl světlo do nicoty. Jeho zdi jsou živé, pulzují kosmickou energií a proměňují se podle nálady draků, kteří jej obývají. Zde neexistují dveře – jen portály z hvězdného mléka, které se otevírají na myšlenku.
Hlavní místa hradu Noctherin:
Srdce Nebeské Soustavy (centrální dvorana):
Zde se shromažďují starší draci, když se probouzí nové věky. Vznášející se krystal v jejím středu zpívá píseň vesmíru a ukazuje proudy času i hvězd.
Věže Proměnlivého Svitu:
Každá z věží Noctherinu patří jinému typu hvězdného draka – některé září zlatě jako slunce, jiné pulsují chladnou modří či tajemným purpurem neznámých galaxií. Věže slouží jako útočiště i rozjímání.
Mlžné Zrcadlo Éonů:
Vnitřní jezero, na jehož hladině se odráží nejen hvězdná obloha, ale i myšlenky těch, kdo se do něj zahledí. Voda nevlhne křídla – je tvořena čistou pamětí světla.
Chodby Kosmického Ticha:
Prostor mezi světy, kde se dá létat i bez pohybu. Každý krok zde může vést do jiné části hradu – čas i prostor se v těchto chodbách řídí pravidly jiného řádu.
Komnaty Snů Slunce a Měsíce:
Zde spí nejstarší z draků, zabalení do pramenů hvězdného mléka. Jejich sny formují rovnováhu mezi světlem a stínem ve vesmíru.
Věčná Líheň:
V hlubinách Noctherinu se nachází hvězdné vejce – každé září jiným odstínem a zpívá jinou píseň. Líheň je chráněna mlčenlivou aurou a pulzujícím světlem pradávné energie.
Prstence Hvězdného Letu:
Kruhové ochozy vně hradu, kde draci vzlétají do nočního nebe a trénují pohyb v astrálních proudech. Tady se mladí učí číst dráhy komet a zpívat jazyky světla.
Nyxgrave – Hlavní město temného lesku hvězd
Ukryté pod věčně zataženou oblohou a mihotavým nebem plným podivných souhvězdí, leží Nyxgrave, město, kde noc nikdy zcela neodchází. Jeho ulice jsou dlážděny tmavým obsidiánem, který leskne jako zrcadlo pod mihotavým světlem plynových lamp zdobených dračími ornamenty. Vysoké budovy v goticko-viktoriánském stylu mají špičaté věže, bohatě zdobené kovové balkony a okna s barevným sklem, v nichž se zrcadlí stíny neznámých bytostí.
Černá červeň cihel a hluboká modř střech připomínají krev a hvězdnou oblohu – dvě podstaty, které utvářejí magii města. Oltáře zasvěcené hvězdným drakům stojí na rozích ulic, a každý večer se zde zapalují svíce v barvách jejich plamenů: stříbrné, fialové, indigové.
Hlavní místa v Nyxgrave:
Astrální katedrála Draconis
Monumentální svatyně s temně fialovou střechou a vitrážemi, jež zobrazují dračí souhvězdí. V noci její věž vyzařuje modrobílé světlo, které slouží jako maják pro hvězdné draky bloudící nebem. Uvnitř se nachází dračí oltář, na němž se obětuje stříbrný prach při magických rituálech.
Noční observatoř Arkenhal
Nejvyšší věž města, odkud se pozorují nebeské vzorce a praskliny v realitě, kudy občas proniknou dračí duchové. Má pohyblivou kopuli z černého skla a podzemní archiv hvězdných map a zakázaných proroctví.
Tržiště Stínových Květů
Noční trh, kde se prodává magie, vzácné elixíry a duše zapečetěné v lahvích. Kupci nosí masky ve tvaru dračích lebek a smlouvy se často uzavírají krví nebo šeptem.
Hvězdný most Nir’Ath
Kamenný obloukový most pokrytý runami, který propojuje dvě hlavní části města nad hlubokým černým kanálem. Každou půlnoc most krátce září jako mléčná dráha a ti, kdo přes něj přejdou ve správný moment, prý slyší zpěv draků z jiné sféry.
Tichý hřbitov Elymion
Rozsáhlé pohřebiště s náhrobky z černého mramoru a sochami spících draků. Legenda říká, že v podzemních kryptách spí poslední hvězdný drak, střežený stíny minulosti.
Sídlo Konkláve dračích adeptů
Elegantní sídlo učených mágů, kteří zasvětili život poznání a ochraně dračích tajemství. Stěny jsou lemovány živými malbami hvězdných dračích letů, a uvnitř panuje klidná, těžká atmosféra magie a starých přísah.
Žádné komentáře:
Okomentovat